Łóżeczko dla misia

Kilka dni temu moja córeczka i mój synek wykonali łóżeczka dla misia oraz zestaw pościeli. Wszystko zrobili w jeden dzień. A oto efakt końcowy.

Własnoręcznie zbijali łóżeczko gwoździami, później malowali je. Kupując farby do malowania drewna pamiętajcie by były nietoksyczne. Polecam również zamiast pędzli kupić gąbeczki na patyku. Z gąbeczkami malowanie będzie przyjemniejsze, są łatwiejsze w użyciu.

W czasie gdy farba schła zajęliśmy się projektowaniem pościeli. Zmierzyliśmy łóżeczko, poszukaliśmy w domu materiału, kóry nadałby się na pościel. Znależliśmy starą poszewkę na poduszkę, której już nie używamy. To własnie ją przeznaczyliśmy na pocięcie. Projektowanie było moim zadaniem i wyzwaniem, bo jak zaprojektować pościel, którą Twoje dziecko uszyje samo lub z niewielką Twoją pomocą. Udało się zaprojektować bardzo prostą do uszycia pościel. Prześcieradło na przykład obszyliśmy tylko zygzakiem, bez podwijania. Nie robiliśmy dziurek na guziki, przyszyliśmy je na stałe bez możliwości odpinania. Guziki oczywiście wybrały dzieci.

Szycie odbywało się tak, że dzieci siedziały na moich kolanach i trzymały materiał. Szycie tego projektu nie sprawiło nam większych problemów, ponieważ już kilka razy moje dzieci zasiadały ze mną do maszyny, poza tym mają swoją małą zabawkową maszynę, która potrafi szyć.

Na koniec stwierdziliśmy z dziećmi, że misiowi przydałaby się jeszcze pielucha. Pieluchę wycięliśmy z tego samego materiału co pościel.

Mam nadzieję, że dodałam Wam odrobinę inspiracji moi kochani czytelnicy.

Reklamy

2 thoughts on “Łóżeczko dla misia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s